Optimalizace bachorového prostředí je klíčem k ekonomice produkce mléka i masa. Proto se na tuto oblast specializujeme již od roku 2006, kdy jsme uvedli na trh výrobek od firmy Celtic Sea Minerals bachorový pufr nazvaný příznačně Acid Buf. Nedlouho na to jsme naši nabídku rozšířili o kvasinkový preparát na podporu bachorové fermentace Progut Rumen vyráběný finskou firmou Hankkija Oy. Od té doby došlo k dalšímu rozšíření našeho sortimentu podpůrných a bachor modulujících přípravků.

Acid Buf

Je vyráběn zásadně a pouze z tříděných a čištěných zvápenatělých mořských řas bez podílu písku a jiných příměsí z čištění různých evropských přístavů. Základní surovina Lithothamnium je získávána na odlehlém pobřežním šelfu severozápadního výběžku Islandu mimo hlavní lodní trasy, což zaručuje její nesrovnatelnou kvalitu bez rizika kontaminace.

Acid Buf je bachorový modulátor s velkým sorpčním povrchem - dlouhodobým účinkem (až 4 hodiny) upravující pH bachoru do optimálního pH 5,8 - 6,2. Stabilizuje pH bachoru, tím že snižuje výkyvy pH během dne. Zaručuje vždy optimální pH bachoru, čímž zvyšuje aktivitu bachorové mikroflóry - zlepšuje trávení NDF vlákniny o 10 – 15 %. Významně stabilizuje denní příjem sušiny během tepelného stresu. V neposlední řadě je i zdrojem vápníku, hořčíku a mikroprvků v organicky využitelné formě.

Doporučení dávkování:
Prevence bachorové acidózy - dojnice: 50 - 80 g na kus a den
Bachorová acidóza s klinickými příznaky: 80 – 120 g na kus a den

Acid Buf 10

Výrobek na stejné bázi jako Acid Buf je však obohacen o přírodní hořčík získávaný z mořské vody, což zaručuje jeho 99% rozpustnost a využitelnost v organismu na rozdíl běžných minerálních oxidů hořečnatých s maximální rozpustností do 25 %.

Acid Buf 10 kombinuje dlouhodobý účinek mořských řas (Lithothamnium) s rychlejším a razantnějším efektem mořského oxidu hořečnatého, čímž tento výrobek plně nahrazuje uhličitan sodný neboli sodu bikarbonu. Acid Buf 10 se hodí do KD s vysokým podílem kyselých mokrých siláží a také do krmných dávek v předporodním období jako prevence ulehnutí po porodu.

Doporučení dávkování:

Prevence bachorové acidózy: 10- 100 g na dojnici a den<
Prevence ulehnutí po porodu: 10- 50 g na dojnici a den

Marine MgO

Marine MgO je zdroj oxidu hořečnatého získaného z mořské vody v okolí Irska. Zpracovává a dodává jej firma Celtic Sea Minerals. Obsahuje 56 % hořčíku, který je rozpustný z > 90 % v kyselém prostředí při pH 5 během 2 hodin. Takže obsahuje více než dvakrát tolik hořčíku rozpustného v bachoru, tedy biologicky využitelného, než chlorid nebo síran hořečnatý.

Marine MgO je nejen zdroj hořčíku využitelného v bachoru, ale také současně neutralizuje kyselé prostředí. Pokud porovnáme hmotnost, Marine MgO neutralizuje čtyřnásobné množství kyseliny ve srovnání s bikarbonátem sodným, a podstatně více než běžné komerční zdroje páleného magnezitu, a to i při 8hodinové expozici. Vzhledem ke své koncentrovanosti a specifickým fyzikálním vlastnostem je tento produkt určen především pro výrobce premixů a minerálních doplňků.

Progut Rumen

Přípravek získaný speciálním zpracováním kvasinek Saccharomyces cerevisiae s obsahem nukleotidů (podporují imunitu, obnovu buněk střevní sliznice a stimulují mikroflóru produkující kyselinu mléčnou ve střevě) a buněčných stěn (= mannoproteinů – chrání receptory střevní sliznice před uchycením patogenů – např. E. coli, Salmonella, a betaglukanů – podporují imunitu). Aplikace u dojnic - podpora bachorové mikroflóry, stabilizace střevní mikroflóry, zvýšení imunity střevní sliznice, zvýšení obsahu imunoglobulinů v mlezivu.

Progut Rumen mimo jiné podporuje utilizaci kyseliny mléčné v bachoru a tím významně snižuje riziko subklinické bachorové acidózy (SARA). Potenciál pro zvyšování efektivity trávení v bachoru je nejčastěji spojen se zvýšením nádoje a mléčných složek.

Dávkování:

Dojnice: 10 g na kus a den
Ovce, kozy: 1 g na kus a den
Telata, jehňata, kůzlata: stimulace a prevence 1 - 2 kg/t krmiva, průjmy  2 – 3 kg/t krmiva

Další informace naleznete zde:

Drenčovací sada

Zařízení pro aplikaci kurativních i preventivních nálevů a dalších prostředků určených k podpoře zdraví bachoru.

Součástí zařízení je ocelová jícní sonda s mulcovým skřipcem zaváděná přímo bez potřeby použití čelistního zavaděče, dále spojovací hadice s rychlospojkami a plastová jednočinná pumpa.

Můžete zakoupit v našem e-shopu


Pro další informace nás neváhejte kontaktovat.